2016. május 5., csütörtök

Tuniszi horgolásról, és a blogról

Miért a blog?
Miért a tuniszi horgolásról írok?

Az elmúlt években a tuniszi horgolás világszerte egyre népszerűbbé vált. Nem valami újdonságról van szó, hiszen már régen is volt tuniszi horgolás, de valami miatt egyszer csak elkezdett felfelé ívelni a népszerűsége.

 
Tuniszi csipkemintás sál
Tuniszi csipkemintás sál
Tuniszi vagy afgán horgolásnak is nevezik, most direkt kiejtés szerint írtam a neveket. Az elnevezés nem a népeket jelenti, hanem a horgolás elnevezését. Az afgán Amerikában egy fajta takaróméretet jelent, és a tuniszi horgolás takarók készítésére is kiválóan alkalmas.

A tuniszi vagy afgán horgolás lényege az, hogy a mindig a munka színén dolgozunk, sor végén nem fordítjuk meg a munkát. 
Egy sor két részből áll, egy odafelé haladó sorból, és egy visszafelé haladó sorból. 
Odafelé felszedjük a horgolótűre a szemeket, visszafelé pedig lehorgoljuk. 

Már a leírásból is érezhető, hogy az odafelé haladó sorban egyre több szem lesz a tűn. Ezért a tuniszi horgolást a megszokottnál hosszabb tűvel készítjük.

Keskenyebb darabokat meg lehet horgolni a nyél nélküli alumínium tűkkel is, főleg, ha a régi, hosszabb tűről van szó. Minden családban akad 1-2 ilyen nagyon régi (50-60 éves) tű. :-)

Miért a blog?

A tuniszi horgolás népszerűsége miatt egyre többen keresnek mintát, leírást, oktató anyagot, amiből meg tudnák tanulni ezt a fajta horgolást.

Arra gondoltam, egyszerűbb, ha egy helyre gyűjtöm a tudást. Saját horgolás, magyarázat, és persze a fellelhető oktatóvideók is ide fognak kerülni, hogy ne kelljen órákat keresgélni, ha egy öltést meg akarunk tanulni. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése